لوگو تجهیزمن

راهنمای خرید کولر آبی


admin-tajhizman
2020/02/12
0 دیدگاه

هشدار !!! قبل از خرید کولر آبی این ویدیو را ببینید!

 

راهنمای خرید کولر آبی :

در این مقاله راهنمای خرید کولر آبی ما به طور کلی راجع به انواع کولر آبی بر اساس دسته بندی کلی که به چند بخش تقسیم می شوند و اینکه برای متراژهای مختلف نوع کولر آبی کدام میباشند بحث میکنیم و به طور کاملا دقیق به شما می گوییم با توجه به متراژی که دارید چه نوع کولری برای شما مناسب است در قدم بعد شما را با انواع موتور کولر آبی بر اساس توان و قدرت آشنا می کنیم در مرحله بعد با اجزای کلی یک کولر آبی آشنا می شوید در قدم بعدی یاد میگیریم چگونه کولر آبی را به صورت کاملا اصولی سرویس کنیم و در انتها نیز از آپشن ها و مزیت هایی که به تازگی به بازار آمده اند و می توان روی کولر آبی برای بهتر کار کردن آن پیاده سازی کرد آشنا می سازیم پس حتماً با ما همراه باشید که بهترین مقاله جامع خرید کولر آبی در انتظار شماست

راهنمای خرید کولر آبی بر اساس نوع کولر و متراژ

ما در مقاله راهنمای خرید کولر آبی به طور خلاصه کولرهای آبی به چهار دسته بندی اصلی بر اساس کارکرد تقسیم بندی می شوند که هر کدام با توجه به نوع آن ها و مکان های مختلف به کار می روند:

1-کولر آبی پوشالی

2-کولر آبی سلولزی

3-کولر آبی پرتابل

4-کولر آبی دستی

۱- راهنمای خرید کولر آبی پوشالی :

برای مشاهده انواع کولر های آبی میتوانید وارد صفحات زیر شوید :

کولر آبی جنرال
کولر آبی مروارید
کولر آبی آبسال
کولر آبی انرژی

کولر آبی پوشالی از پرکاربرد ترین و قدیمی ترین نوع کولر آبی می باشد.نحوه کارکرد این دستگاه به این صورت است که پوشال ها به وسیله آبی که از پمپ آب کولر پمپاژ می‌شوند و مرطوب می‌شوند.فضای داخلی کولر را خنک می سازند سپس پروانه بزرگی که در کولر آبی وجود دارد هوای خنک شده را به فضای کانال کشی شده پرتاب میکند و خنکی کولر را به فضا انتقال می دهد. این نوع کولر هم دارای مزیت و هم معایب می‌باشد. با ادامه راهنمای خرید کولر آبی با ما همراه باشید…

خرید کولر آبی

ادر کل کولرهای آبی پوشالی طرفداران خاص خود را دارند چون هم مقرون به صرفه است هم تمامی وسایل آن برای تعمیر موجود است و شما به هنگام تعمیر و یا سرویس کولر آبی هرگز به مشکل و کمبود جنس بر نمی خورید.
در ادامه راهنمای خرید کولر آبی باید بدانیم :

2-راهنمای خرید کولرهای آبی سلولزی:

برای دیدن مدل های کولر آبی سلولزی وارد صفحه کولر آبی سلولزی انرژی شوید :

کولر های آبی سلولزی را می توان نوع به روز شده کولر های آبی پوشالی دانست در این نوع کولر دیگر از پوشال استفاده نمی‌شود و به جای پوشال از پدهای سلولزی مخصوص این کولر استفاده می شود استفاده از این پد ها بسیار کارآمد است تا حدی که کولرهای آبی سلولزی نسبت به کولرهای آبی در همان حجم توان خنک کردن ۲۵ تا ۳۵ درصد بیشتری را برخوردار هستند کولرهای آبی سلولزی حدود ۵ سالی هست که به بازار عرضه می شود و یکی از معروفترین نوع برند های آن کولر آبی سلولزی انرژی است که در انواع کولر سلولزی 2800، 3500، کولر سلولزی3800، 5500، 6000 و کولر سلولزی 7000 موجود است. این نوع کولر هم خود معایب و مزایای را دارد که در ادامه با هم به آنها اشاره می‌کنیم.

3- راهنمای خرید کولرهای آبی پرتابل: 

کولرهای آبی پرتابل به کولرهای گفته می‌شوند که مکانیزم کولر آبی را کار می کنند ولی بسیار ظاهر متفاوتی دارند. اما در عمل همان کار کولر آبی پوشالی را انجام می دهند همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ظاهر بسیار قشنگ و زیبایی دارند و این نوع کولرها برای مکانهای کوچک تا متراژ ۱۵ الی ۲۰ متر خوب جواب می دهد البته بسته به نوع قدرت کولر آبی پرتابل دارد. خرید کولر آبی پرتابل مناسب فضاهای کوچک است. 
کولرهای آبی پرتابل از یک الکتروموتور با قدرت بسیار پایین بین ۱۲ تا ۲۰ صدم کیلو وات عرضه میشوند و دارای حداکثر دور ۱۰۰۰ تا ۱۴۰۰ دور بر ثانیه می باشد. این نوع کولر برای مراکز اداری کوچک که امکان قرار دادن کولر آبی به صورت کانال کشی محیا نمی باشد بسیار عالی و رضایت بخش است . به شخصه عیب خاصی در این نوع کولر مشاهده نمی کنم و یکی از بهترین انواع کولر آبی کوچک برای مکان های کوچک است. این نوع کولر معمولاً دارای پوشال فیزیکی ثابت می باشد و به جای پوشال از یک پارچه نانو استفاده می‌شود که با خیس شدن این پارچه از طریق آب رسانی که در کولر صورت می‌گیرد . فضای داخل کولر پرتابل مرطوب می شود و در صورت چرخیدن الکتروموتور هوای مرطوب ایجاد شده در فضای کولر به داخل پرتاب می شود و فضای بیرون را خنک می کند . لازم به ذکر است این را بگویم که از این نوع کولر انتظار زیادی برای خنک کردن فضای زیاد نمی توان داشت ولی برای فضاهای کوچک بسیار کاربردی است.

4-راهنمای خرید کولرهای آبی دستی یا مینی کولر:

برای خرید کولر دستی وارد صفحه خرید کولر آبی جنرال شوید :

کولرهای آبی دستی یا مینی کولر ها از خانواده کولرهای آبی پوشالی می‌باشند. کارکرد این نوع کولرها دقیقاً همانند کولرهای آبی پوشالی است . در واقع کولر های دستی همان کولرهای آبی پوشالی هستند ولی در حجم و قدرت کوچکتر. تمامی مزایا و معایب این نوع کولر با کولر آبی پوشالی یکی می باشد و مزیت دیگر این کولر قیمت ارزان‌تر این کولر و حجم کوچکتر کولر نسبت به کولر آبی پوشالی است این نوع کولر برای مکانهای کوچک و کارگاهی کوچک بسیار مناسب است. کولر دستی از نوع کولر پرتابل است و نیازی به کانال کشی ندارد کولرهای دستی را می توان به وسیله شلنگ یا حتی دستی هم آب کرد و در مواقعی که دسترسی به شیر آب به طور مستقیم نداریم نیازی به لوله کشی ندارد می توانیم خودمان نیز این کولر را با آب پر کنیم و استفاده نماییم یکی از معروفترین مدل های کولر آبی دستی کارخانه انرژی می باشد.
تا به این مرحله با انواع کولر آبی آشنا شدیم حال نوبت به این رسیده که با انواع موتور کولر آبی از لحاظ قدرت و دسته بندی و انواع برند آشنا شویم.

راهنمای خرید کولر آبی بر اساس انواع دینام: 

یکی دیگر از مواردی که در راهنمای خرید کولر آبی باید بدانیم:

دینام کولر آبی یا الکترو موتور این دستگاه بسته به نوع اندازه کولر آبی مختلف می باشد:

1- کولرهای آبی با قدرت ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰
2-کولرهای آبی با قدرت ۳۵۰۰ تا ۴۵۰۰
3- کولرهای آبی با قدرت ۴۵۰۰ تا ۵۵۰۰
4-کولرهای آبی با قدرت ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰
5-کولرهای آبی ۱۲ هزار البته این نوع کولرها سفارشی هستند

تناسب دینام کولر و بدنه کولر:

1- کولرهای آبی با بدنه ۳۵۰۰ تا ۳۰۰۰ معمولاً از موتورهایی با قدرت یک پنجم تا یک چهارم اسب استفاده می کنند.
2- کولرهای آبی با بدنه ۳۵۰۰ تا ۴۵۰۰ دینام هایی باقدرت یک سوم اسب بخار را استفاده می کنند.
3-کولر های آبی ۵۵۰۰ تا ۴۵۰۰ نیز از دینام هایی با قدرت یک دوم اسب بخار را بهره می‌برند. ( در زمان خرید کولر آبی به این نکته توجه کنید )
4-کولرهای آبی با بدنه ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ از موتورهای سه چهارم اسب بخار استفاده می کنند. البته گاهن دیده می‌شود که در کولرهای آبی سلولزی ۷۰۰۰ از دینام های یک اسب نیز استفاده می شود.
5-برای کولرهای ۱۲۰۰۰ معمولاً الکتروموتورهای یک اسب تا یک و نیم اسب استفاده می شود انتخاب الکتروموتور این نوع سیستم باید با توجه به نوع ساخت بدنه کولر و برقی که در دسترس هست تصمیم‌گیری شود چون با قرار دادن الکترو موتور قوی تر عمر بدنه کولر کاهش می یابد

خوب اینجا کولر های آبی از نظر قدرت و از نظر اندازه به طور کافی آشنا شدیم وقت آن رسیده که ببینیم ساختمان یا محلی که میخواهیم کولر آبی تهیه کنیم چه نوع کولری خریداری کنیم تا بهترین خرید و انتخاب را انجام داده باشیم تا ضرر نکنیم.

نکاتی درباره خرید و انتخاب کولر آبی

اولین نکته در خرید کولر آبی در نظر گرفتن متراژ محل است و باید بدانیم که این کولر آبی قرار است چند متر را پوشش دهد و هوادهی صورت گیرد.
1-برای متراژ های ۱۰ الی ۱۵ متر بهترین گزینه خرید کولر آبی پرتابل است همان کولری که در چند خط بالا راجع به آن توضیح داده بودیم.
2-برای متراژهای ۱۵ تا ۴۵ متر پیشنهاد ما به شما خرید کولر آبی دستی یا همان مینی کولر است با قدرت ۲۸۰۰ و موتور یک چهارم اسب بخار قدرت که برای خرید این نوع کولر و دیدن انواع برند ها میتوانید به صفحه دسته بندی این محصول این مراجعه کنید.
3-برای متراژهای ۴۵ تا ۶۵ متر کولر آبی با قدرت ۳۵۰۰ تا ۴۵۰۰ و قدرت موتور یک سوم اسب بخار بهترین گزینه پیشنهادی ما می باشد برای دیدن محصولات و آشنایی با برندها و قیمت این و کولر به صفحه دسته بندی این محصول مراجعه کنید.
4-برای متراژهای ۶۵ الی ۱۲۰ متر کولر آبی ۵۵۰۰ با قدرت موتور یک دوم اسب بخار را به شما پیشنهاد می دهیم که بهترین گزینه مورد نظر است.
5-برای متراژهای ۱۲۰ الی ۱۵۵ متر مربع از کولر آبی با توان ۷۰۰۰ و قدرت موتور سه چهارم اسب بخار می توان استفاده کرد که برای اطلاع از قیمت و انواع برندهای این محصول میتوانید وارد صفحه زیر شوید.
6-برای متراژهای بالای ۱۵۵ متر که معمولاً در مراکز صنعتی و یا تولیدی هستند می توان از دو کولر ۵۵۰۰ یا یک کولر ۱۲ هزار با قدرت موتور یک اسب استفاده کنیم.

مصرف برق کولر آبی

در هنگام خرید کولر آبی باید مصرف انرژی کولر را نیز در نظر داشته باشیم تا درجه استاندارد از درجه b به بالا باشد هرگز کولر هایی با درجه مصرف برق غیر استاندارد را خریداری نکنیم چون هم مصرف برق بالایی دارند هم استهلاک زیادی دارند و خیلی زود خراب میشود.
در ادامه مقاله راهنمای خرید کولر آبی داریم :

آپشنهای که می توانیم روی کولر آبی قرار داده تا استفاده بهتری از کولر آبی داشته باشیم:

1-قرار دادن کلید حفاظت جان برای مانع شدن از برق گرفتگی در هنگام کار با کولر.

2-قرار دادن سیستم خاموش شدن خودکار کولر اگر حدود چند ساعت با کولر کار نکنیم و کلیدی را فشار ندهید کولر برای اطمینان پیدا کردن از حضور افراد در منزل به طور اتوماتیک خاموش میشود .

3-قرار دادن نمایشگر نشان دهنده رطوبت و دمای محیط .

4-قرار دادن تایمر برای کولرهای آبی در ساعتی خاص روشن یا خاموش شود.

5-سیستم سافت استارتر برای راه اندازی کولر آبی بدون سر و صدا و شوک های ناگهانی استفاده می شود قیمت بالایی دارد ولی در مدت زمان طولانی بسیار پر کاربرد و خوب می باشد.

6-سیستم اقتصادی در هنگام روشن شدن کولر خنکی بیشتری تولید می شود ولی با گذشت زمان قدرت کولر کم شده و خنکی کمتر می شود.
سخن پایانی :صنعت اینجا یک فروشگاه اینترنتی تجهیزات صنعتی و برقی است هدف ما در وهله اول دادن اطلاعات خوب و تماماً اختصاصی به مشتری ها و کاربران عزیزمان است برای خرید از این فروشگاه می توانید وارد صفحه فروشگاه شوید و دسته بندی مورد نظر را انتخاب کنید جنس مورد نظر را خرید کنید تا ظرف ۲۴ الی ۴۸ ساعت جنس برای شما فرستاده شود.
در ضمن پشتیبانی حرفه ای تجهیزمن یکی از قوی ترین مراکز پشتیبانی صنعتی در ایران است .

چگونگی سرویس کولر آبی:

به طور کلی کولر های آبی هر سال قبل از راه‌اندازی باید سرویس شوند تا به بالاترین نرخ بازدهی و راندمان کاری قرار گیرند چه کولر آبی پوشالی و چه کولر آبی سلولزی هر سال باید سرویس های اولیه را برایشان انجام دهیم برای سرویس کولر چند مرحله زیر را انجام می دهیم.  در اینجا به شما میگوییم برای خرید کولر آبی به چه نکاتی در زمان سرویس نیاز خواهید داشت.

1-قبل از هر چیز باید ایمنی را رعایت کنیم و برق کولر را حتما قطع کنیم

2-بهتر است برای سرویس روی کولر از سرویسکاران مجرب استفاده کنیم اما اگر خودمان فرد دست به آچاری هستیم با رعایت نکات ایمنی می توانیم کولر را سرویس کنیم پس حتماً در نظر داشته باشیم که برق کولر را قطع کردیم
3- از دستکش پلاستیکی عایق برای کار کردن استفاده کنیم و زمین نیز هرگز خیس نباشد زیرا حتی الامکان باید خطر را به صفر برسانیم

4-حال مراحل اصلی سرویس‌کولر آغاز می شود در این مرحله باید پوشال ها را تعویض نمایید همانطور که گفتیم برای کولر های پوشالی هر سال باید این کار انجام پذیرد و برای کولرهای سلولزی هر ۳ الی ۶ سال یک تایم معمول است که بستگی به محل قرار گیری کولر هم دارد. ( در خرید کولر آبی به این نکته توجه کنید)

5-روغن کاری یاتاقان های کولر باید در یاتاقان ها بین ۴ تا ۵ قطره روغن که البته روغن مخصوص روغن کاری و روانکاری باشد باید بریزیم و این را در نظر بگیریم که فقط داخل سوراخ یاتاقان بریزیم به روی شفت نیازی نیست روغن کاری شود
6-اطمینان پیدا کردن از سالم بودن بودن تسمه دینام کولر در صورت خرابی تعویض گردد

7-روغن کاری پمپ آب فقط در حد دو الی سه قطره کافی است این کار باید خیلی دقیق انجام بگیرد تا روغن داخل سیم پیچ پمپ وارد نشود و باعث خرابی و سوختگی پمپ نشود.

8-روغن کاری الکتروموتور در صورتی که دینام کولر ما دربهایش بوشی باشد نیاز به روغن‌کاری دارد و باید روغن کاری گردد اگر بلبرینگ بود به هیچ عنوان نیازی به روغنکاری و گریس کاری نیست و حتماً این را خیلی دقیق در نظر داشته باشیم که وارد بلبرینگ ها هرگز نباید گریس و روغن وارد شود.
9-شست و شوی کف کولر و تمیز کردن آن از گرد و خاک هایی که از سال قبل مانده است.

10-کار به پایان رسیده و حالا کولر را روشن میکنیم و طرز کارکرد دینام و پمپ آب و یاتاقان ها را بررسی می کنیم اگر بی صدا بودند بعد از ۱۰ دقیقه اطمینان حاصل پیدا کرده و کار ما به اتمام رسیده .ولی اگر صدا داشت باید صدا را خودمان یا تعمیرکار برطرف سازیم به عنوان نکته آخر این را در نظر بگیریم که هر سال با اتمام فصل گرما آب داخل کولر را خالی کرده زیرا اگر آب داخل کف کولر بماند باعث خرابی و پوسیدگی کف کولر می‌شود این یک چک لیست کامل از سرویس کردن و راه اندازی کولر آبی بود که تیم ما سعی کرد تمامی نکات را کامل به شما آموزش دهد امیدواریم از سرویس‌کولر لذت ببرید.

کلام آخر در خرید کولر آبی

هدف ما فقط فروش نمی باشد هدف ما رضایت شماست که بزرگترین هدف را برای ما به همراه دارد. امیدواریم این راهنمای خرید کولر آبی به شما کمک کرده باشد. 

منابع اصلی:

wikipwdia

youtube


نوشته های مرتبط

نظرات کاربران


دیدگاهتان را بنویسید
s