راهنمای خرید کولر آبی

هشدار !!! قبل از خرید کولر آبی این ویدیو را ببینید!

 

چگونه یک کولر آبی مناسب انتخاب کنیم؟

در مقاله راهنمای خرید کولر آبی به طور کلی راجع به انواع کولر آبی بر اساس دسته بندی کلی که به چند بخش تقسیم می شوند به طور کاملا دقیق صحبت خواهیم کرد. در قدم بعدی یاد میگیریم چگونه کولر آبی را به صورت کاملا اصولی و بر اساس چه ویژگی هایی انتخاب کنیم و در انتها نیز از آپشن ها و مزیت هایی که به تازگی به بازار آمده اند و می توان روی کولر آبی برای بهتر کار کردن آن پیاده سازی کرد آشنا می سازیم پس حتماً با ما همراه باشید که بهترین مقاله جامع خرید کولر آبی در انتظار شماست

ما در مقاله راهنمای خرید کولر آبی به طور خلاصه کولرهای آبی به چهار دسته بندی اصلی بر اساس کارکرد تقسیم بندی می شوند که هر کدام با توجه به نوع آن ها و مکان های مختلف به کار می روند:

1-کولر آبی پوشالی

2-کولر آبی سلولزی

3-کولر آبی پرتابل

4-کولر آبی دستی

ویژگی‌های مهم انتخاب كولر آبی در زمان خرید

مهم است که در راهنمای خرید کولر آبی به نکاتی توصیه شود که هم خنکی محیط را برای شما ایجاد کند و هم اقتصادی باشد. تجهیزمن چند فاکتور مهم را در این زمینه بیان می‌کند.

دهانه خروجی هوا:

کولرهای آبی برای انتقال هوای خنک به محیط منزل دارای دهانه خروجی هوا هستند. اصولا دو نوع خروجی برای کولر آبی وجود دارد.

  • خروجی که در قسمت درب کولر قرار گرفته است.
  • خروجی که در سقف کولر قرار گرفته است.

اصولا کولرهایی که خروجی آن در سقف یا کف کولر قرار گرفته است، به دلیل آنکه درب‌های کولر به طور کامل از پوشال یا سلولز پوشیده می‌شود، رطوبت بیشتری ایجاد می‌شود و درنتیجه هوا خنک‌تر می‌شود. نکته دیگر آنکه دهانه خروجی سقفی باعث می‌شود، کانال‌کشی از هر طرف ممکن باشد و هزینه نصب کانال کمتر شود.

کنترل دما:

یکی از مطالبی که در راهنمای کولر آبی به آن پرداخته می‌شود، توجه به کنترل‌گر است. این موضوع باعث می‌شود در مصرف برق صرفه‌جویی شده و زمان بیشتری هوای محیط خنک باشد. کنترل دما توسط ریموت یا ترموستاتی انجام می‌شود که در محیط نصب است. کنترل‌گر دما موجب می‌شود کولر در زمان‌های خاص روشن و خاموش شود.

سیستم خاموش‌کننده خودکار:

این سیستم درواقع یک تایمر است برای زمان‌هایی که فرد در خانه یا محیط کار نیست و می‌خواهد هوا خنک بماند. با برنامه‌ریزی سیستم خاموش‌کننده خودکار می‌توانید روشن و خاموش شدن کولر را برنامه‌ریزی کنید.

ظرفیت و توان کولرآبی:

احتمالا با مشاهده دفترچه راهنمای خرید کولرآبی مشاهده کرده‌اید که در کنار نام کولر یک عدد نوشته شده است که در بازار این عدد را به‌اندازه کولر تبخیری حرارتی می‌شناسند؛ اما این عدد مشخصه‌ای است به نام CFM که میزان ورودی هوا در یک فوت مکعب بر دقیقه است. یعنی در هر دقیقه چه میزان هوا وارد یک مترمکعب از فضا می‌شود. هرچه این عدد بیشتر باشد خنک‌کنندگی کولر نیز بیشتر می‌شود. کارشناسان از این عدد به ظرفیت هوادهی کولرآبی یاد می‌کنند. هرچه ظرفیت هوادهی کولرآبی بیشتر است متراژ خنک‌کنندگی نیز بیشتر می‌شود. کولر ۷۰۰۰ یک محیط ۱۵۰ متری و کولر ۳۸۰۰ یک محیط ۸۵ متری را خنک می‌کند.

ابعاد کولرآبی:

یکی از مؤلفه‌های مهم دیگر که در راهنمای خرید کولرآبی باید به آن توجه کرد، ابعاد کولر است. همه ما می‌دانیم کولرها به شکل مکعب هستند؛ کف و سقف یک اندازه و دیواره‌ها کمی بزرگ‌تر از دو بعد دیگر است. اصولاً هرچه ابعاد کولر بزرگ‌تر است مقدار گردش آب نیز در آن بیشتر خواهد بود. ازآنجاکه فرآیند خنک‌سازی کولرآبی بر اساس تبخیر آب در گردش درون کولر است هرچه ابعاد کولر بزرگ‌تر باشد مانند کولر آبی سلولزی صنعتی ، مقدار آب بیشتر و درنتیجه توان خنک‌کنندگی دستگاه نیز بالاتر می‌رود؛ اما به این نکته توجه کنید که ابعاد کولر باید متناسب با محیط زندگی شما انتخاب شود.

گارانتی خرید و خدمات پس از فروش:

معمولا کولرهایی که در تجهیزمن به فروش می‌رسد دارای گارانتی هستند. کولرها یک محصول مونتاژی هستند و این امکان وجود دارد که بعد از مدتی یک قطعه خراب شود. گارانتی کولر این اطمینان را به مصرف‌کننده می‌دهد که همیشه یک پشتیبان کنار اوست تا در زمان نیاز خرابی کولر را برطرف کند.

مصرف برق و برچسب انرژی کولرآبی:

یکی از نکات دیگری که در کاتالوگ کولرهای آبی به آن اشاره می‌شود، میزان انرژی مصرفی است. با توجه به هزینه‌های بالای انرژی نیاز است کولرهایی انتخاب شود که برچسب انرژی A یا B دارند. متأسفانه مشاهده می‌شود، بعضی از تولیدکنندگان روی محصول خود برچسب A یا A+  نصب می‌کنند حال‌آنکه ادعایی بیشت نیست. برای آگاهی از انرژی محصول، بهترین راهنما کارشناسان فروش تجهیزمن هستند که هم بازخورد مشتریان را در مورد کولرها دریافت کرده‌اند هم در طول زمان با تولیدکنندگان زیادی در ارتباط بوده‌اند و می‌توانند ادعای دروغ را از درست تشخیص دهند.

برند مناسب:

یکی از دیگر نکاتی که در راهنمای خرید کولرآبی کارشناسان ما به خریداران توصیه می‌کنند، انتخاب برندی مناسب است. برند مناسب یعنی انتخاب یک دستگاه که قیمت و کیفیت با هم تناسب دارد. متأسفانه در بازار بعضی از تولیدکنندگان نامی، قیمت برند خود را از مشتری دریافت می‌کنند و در مورد کیفیت کولر کار خاصی انجام نمی‌دهند؛ درحالی‌که برندهای گمنام یک کالا با کیفیت مناسب تولید می‌کنند و قیمت‌گذاری مناسب انجام می‌دهند. البته باید اذعان داشت که برندهای مشهور کالای باکیفیت نیز تولید می‌کنند؛ اما بهتر است در زمان انتخاب راهنمای خرید کولرآبی تجهیزمن را دریافت کنید تا نه کولر گران و نه کالای بی‌کیفیت خریداری کنید.

راهنمای خرید کولر آبی 

برای مشاهده انواع کولر های آبی میتوانید وارد صفحات زیر شوید :

کولر آبی جنرال

کولر سلولزی نیرو تهویه البرز

کولر آبی آبسال

کولر آبی انرژی

کولر آبی پوشالی از پرکاربرد ترین و قدیمی ترین نوع کولر آبی می باشد.نحوه کارکرد این دستگاه به این صورت است که پوشال ها به وسیله آبی که از پمپ آب کولر پمپاژ می‌شوند و مرطوب می‌شوند.فضای داخلی کولر را خنک می سازند سپس پروانه بزرگی که در کولر آبی وجود دارد هوای خنک شده را به فضای کانال کشی شده پرتاب میکند و خنکی کولر را به فضا انتقال می دهد. این نوع کولر هم دارای مزیت و هم معایب می‌باشد. با ادامه راهنمای خرید کولر آبی با ما همراه باشید…

راهنمای کولر مناسب

 

در کل کولرهای آبی پوشالی طرفداران خاص خود را دارند چون هم مقرون به صرفه است هم تمامی وسایل آن برای تعمیر موجود است و شما به هنگام تعمیر و یا سرویس کولر آبی هرگز به مشکل و کمبود محصولات جانبی بر نمی خورید.


 خرید و انتخاب کولر آبی سلولزی انرژی از فروشگاه اینترنتی تجهیزمن


راهنمای خرید کولرهای آبی سلولزی

کولر های آبی سلولزی را می توان نوع به روز شده کولر های آبی پوشالی دانست در این نوع کولر دیگر از پوشال استفاده نمی‌شود و به جای پوشال از پد سلولزی مخصوص این کولر استفاده می شود استفاده از این پدها بسیار کارآمد است تا حدی که کولرهای آبی سلولزی نسبت به کولرهای آبی در همان حجم توان خنک کردن ۲۵ تا ۳۵ درصد بیشتری را برخوردار هستند کولرهای آبی سلولزی حدود ۵ سالی هست که به بازار عرضه می شود و یکی از معروفترین نوع برند های آن کولر آبی سلولزی انرژی است که در انواع کولر سلولزی 2800، 3500، کولر سلولزی3800، 5500، 6000 و کولر سلولزی 7000 موجود است.

راهنمای خرید کولرهای آبی پرتابل

کولرهای آبی پرتابل به کولرهای گفته می‌شوند که مکانیزم کولر آبی را کار می کنند ولی بسیار ظاهر متفاوتی دارند. اما در عمل همان کار کولر آبی پوشالی را انجام می دهند همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ظاهر بسیار قشنگ و زیبایی دارند و این نوع کولرها برای مکانهای کوچک تا متراژ ۱۵ الی ۲۰ متر خوب جواب می دهد البته بسته به نوع قدرت کولر آبی پرتابل دارد. خرید کولر آبی پرتابل مناسب فضاهای کوچک است. 
کولرهای آبی پرتابل از یک الکتروموتور با قدرت بسیار پایین بین ۱۲ تا ۲۰ صدم کیلو وات عرضه میشوند و دارای حداکثر دور ۱۰۰۰ تا ۱۴۰۰ دور بر ثانیه می باشد. این نوع کولر برای مراکز اداری کوچک که امکان قرار دادن کولر آبی به صورت کانال کشی محیا نمی باشد بسیار عالی و رضایت بخش است . به شخصه عیب خاصی در این نوع کولر مشاهده نمی کنم و یکی از بهترین انواع کولر آبی کوچک برای مکان های کوچک است. این نوع کولر معمولاً دارای پوشال فیزیکی ثابت می باشد و به جای پوشال از یک پارچه نانو استفاده می‌شود که با خیس شدن این پارچه از طریق آب رسانی که در کولر صورت می‌گیرد . فضای داخل کولر پرتابل مرطوب می شود و در صورت چرخیدن الکتروموتور هوای مرطوب ایجاد شده در فضای کولر به داخل پرتاب می شود و فضای بیرون را خنک می کند . لازم به ذکر است این را بگویم که از این نوع کولر انتظار زیادی برای خنک کردن فضای زیاد نمی توان داشت ولی برای فضاهای کوچک بسیار کاربردی است.

راهنمای خرید کولرهای آبی دستی یا مینی کولر

کولرهای آبی دستی یا مینی کولر ها از خانواده کولرهای آبی پوشالی می‌باشند. کارکرد این نوع کولرها دقیقاً همانند کولرهای آبی پوشالی است. در واقع کولر های دستی همان کولرهای آبی پوشالی هستند ولی در حجم و قدرت کوچکتر. تمامی مزایا و معایب این نوع کولر با کولر آبی پوشالی یکی می باشد و مزیت دیگر این کولر قیمت ارزان‌تر این کولر و حجم کوچکتر کولر نسبت به کولر آبی پوشالی است این نوع کولر برای مکانهای کوچک و کارگاهی کوچک بسیار مناسب است. کولر دستی از نوع کولر پرتابل است و نیازی به کانال کشی ندارد کولرهای دستی را می توان به وسیله شلنگ یا حتی دستی هم آب کرد و در مواقعی که دسترسی به شیر آب به طور مستقیم نداریم نیازی به لوله کشی ندارد می توانیم خودمان نیز این کولر را با آب پر کنیم و استفاده نماییم یکی از معروفترین مدل های کولر آبی دستی کارخانه انرژی می باشد.

نکاتی درباره خرید و انتخاب کولر آبی

اولین نکته در خرید کولر آبی در نظر گرفتن متراژ محل است و باید بدانیم که این کولر آبی قرار است چند متر را پوشش دهد و هوادهی صورت گیرد.
1-برای متراژ های ۱۰ الی ۱۵ متر بهترین گزینه خرید کولر آبی پرتابل است همان کولری که در چند خط بالا راجع به آن توضیح داده بودیم.
2-برای متراژهای ۱۵ تا ۴۵ متر پیشنهاد ما به شما خرید کولر آبی دستی یا همان مینی کولر است با قدرت ۲۸۰۰ و موتور یک چهارم اسب بخار قدرت که برای خرید این نوع کولر و دیدن انواع برند ها میتوانید به صفحه دسته بندی این محصول این مراجعه کنید.
3-برای متراژهای ۴۵ تا ۶۵ متر کولر آبی با قدرت ۳۵۰۰ تا ۴۵۰۰ و قدرت موتور یک سوم اسب بخار بهترین گزینه پیشنهادی ما می باشد برای دیدن محصولات و آشنایی با برندها و قیمت این و کولر به صفحه دسته بندی این محصول مراجعه کنید.
4-برای متراژهای ۶۵ الی ۱۲۰ متر کولر آبی ۵۵۰۰ با قدرت موتور یک دوم اسب بخار را به شما پیشنهاد می دهیم که بهترین گزینه مورد نظر است.
5-برای متراژهای ۱۲۰ الی ۱۵۵ متر مربع از کولر آبی با توان ۷۰۰۰ و قدرت موتور سه چهارم اسب بخار می توان استفاده کرد که برای اطلاع از قیمت و انواع برندهای این محصول میتوانید وارد صفحه زیر شوید.
6-برای متراژهای بالای ۱۵۵ متر که معمولاً در مراکز صنعتی و یا تولیدی هستند می توان از دو کولر ۵۵۰۰ یا یک کولر ۱۲ هزار با قدرت موتور یک اسب استفاده کنیم.

در ادامه مقاله راهنمای خرید کولر آبی داریم :

آپشنهای که می توانیم روی کولر آبی قرار داده تا استفاده بهتری از کولر آبی داشته باشیم:

1-قرار دادن کلید حفاظت جان برای مانع شدن از برق گرفتگی در هنگام کار با کولر.

2-قرار دادن سیستم خاموش شدن خودکار کولر اگر حدود چند ساعت با کولر کار نکنیم و کلیدی را فشار ندهید کولر برای اطمینان پیدا کردن از حضور افراد در منزل به طور اتوماتیک خاموش میشود .

3-قرار دادن نمایشگر نشان دهنده رطوبت و دمای محیط .

4-قرار دادن تایمر برای کولرهای آبی در ساعتی خاص روشن یا خاموش شود.

5-سیستم سافت استارتر برای راه اندازی کولر آبی بدون سر و صدا و شوک های ناگهانی استفاده می شود قیمت بالایی دارد ولی در مدت زمان طولانی بسیار پر کاربرد و خوب می باشد.

6-سیستم اقتصادی در هنگام روشن شدن کولر خنکی بیشتری تولید می شود ولی با گذشت زمان قدرت کولر کم شده و خنکی کمتر می شود.

کلام آخر در خرید کولر آبی

تجهیزمن یک فروشگاه اینترنتی تجهیزات صنعتی و برقی است. ما به دنبال رضایت شما هستیم و امیدواریم این راهنمای خرید کولر آبی به شما کمک کند زیرا که هدف ما در وهله اول دادن اطلاعات خوب و تماماً اختصاصی به مشتری ها و کاربران عزیزمان است.

در ضمن برای خرید از این فروشگاه می توانید وارد صفحه فروشگاه شوید و دسته بندی و محصول مورد نظر را انتخاب و خرید کنید تا ظرف ۲۴ الی ۴۸ ساعت برای شما ارسال شود. پشتیبانی حرفه ای تجهیزمن یکی از قوی ترین مراکز پشتیبانی صنعتی در ایران است.

در تجهیزمن هدف این است تا مخاطبان با دید کلی که به کمک سایت از یک محصول پیدا کردند آنرا خریداری کنند و بهترین تصمیم را به موقع خرید بگیرند
همچنین کسانی که نیاز به تعمیر و یا راه اندازی یک خط تولید برای مجموعه صنعتی خود را دارند میتوانند با بهره گیری از دانش فنی مهندسان تجهیزمن بهترین مشاوره را دریافت کرده و بهترین تصمیم را بگیرند.