لوگو تجهیزمن

پمپ آب خانگی پنتاکس


admin-tajhizman
2020/04/26
0 دیدگاه

پمپ آب خانگی پنتاکس

همانطور که می دانید آب نقش بسیار پر رنگی در حیات انسان ها دارد. به طوری که زندگی بدون آن امکان پذیر نخواهد بود. به همین خاطر از سال های بسیار دور تا به الان انسان همواره در پی یافتن راهی برای استفاده آسان از آب بوده است. بد نیست بدانید که پمپ آب از سال ها پیش اختراع شده است. به عبارتی پمپ آب اختراعی نیست که در طی چند دهه گذشته به آن دست یافته باشیم. فقط شکل ظاهری و نحوه عملکرد آن از گذشته تاکنون دستخوش تغییر و تحولاتی شده است. حال امروزه ارزش و اهمیت پمپ آب بیش از قبل احساس می شود. چرا که امروزه اغلب خانه ها به صورت آپارتمان هایی در قالب چند طبقه ساخته می شوند. به همین جهت چنانچه پمپ آب مرغوبی برای اینگونه ساختمان ها در نظر گرفته نشود، ساکنین طبقات بالا با مشکل فشار آب مواجه می شوند.

پمپ آب بشقابی پنتاکس

برای مشاهده و خرید انواع  پمپهای آب خانگی  میتوانید از دسته بندی پمپ آب خانگی استفاده کنید.

به وجود آمدن چنین مشکلی می تواند زندگی افراد را مختل کند. چرا که با استفاده از آب کار های زیادی را در طول شبانه روز انجام می دهیم. پیش پا افتاده ترین ارتباط ما با آب شستن دست هایمان در طول شبانه روز است. حال تصور کنید، به خاطر مشکل فشار آب نتوان آنگونه که لازم است از آب بهره برد. به همین خاطر به راحتی می توان به اهمیت پمپ های آب خانگی پی برد. به همین جهت در ادامه به پمپ آب خانگی پنتاکس و ویژگی های آن بپردازیم.

کمپانی پنتاکس

پنتاکس از جمله کمپانی های پیشکسوت در عرصه تولید انواع پمپ و سایر ابزارآلات کشاورزی، تاسیساتی، صنعتی و… می باشد. کمپانی پنتاکس از جمله کمپانی های مطرحی است که در سراسر جهان و به خصوص ایران حرف اول را می زند. شاید دوست داشته باشید که علت موفقیت این کمپانی ایتالیایی را بدانید. دلیل این امر چیزی جز وجود متخصصان با مهارت و خبره نیست. پنتاکس بهترین متخصصان را داشته که با داشتن مهارت های لازمه و قوی عمل کردن در این زمینه به موفقیت های بیشماری رسیده است. به بیان واضح تر در واقع دانش و مهارت متخصصان پنتاکس این موفقیت را به دنبال آورده است. پس از آن طراحی، ساخت و ارائه محصولات درجه یک موفقیت پنتاکس را رقم زده است.

پمپ آب خانگی پنتاکس

عوامل موثر در موفقیت کمپانی پنتاکس

در وهله اول کمپانی پنتاکس همواره تلاش کرده که محصولی با کیفیت را به مشتریان خود ارائه دهد. برای این منظور لازم است محصولات این کمپانی عمر بالایی داشته باشند تا موجب کسب رضایت افراد شوند. از جمله ویژگی های قابل توجه کمپانی پنتاکس می توان به هزینه پایین خرید و گارانتی محصولات آن اشاره کرد. تمامی این ویژگی ها در کنار هم موجب کسب رضایت مصرف کننده می شود. زمانی که مشتریان یک کمپانی از محصولات آن راضی باشند، خواه ناخواه آن شرکت و کیفیت محصولاتش مطرح می شوند. به همین خاطر به راحتی می توان به کیفیت محصولات پنتاکس اعتماد کرده و خریدی خوب را تجربه کرد. به خصوص افرادی چون کشاورزان، افراد شاغل در کارخانه های تولیدی و صنعتی و… که به فشار آب بالا نیاز دارند.

استفاده از پمپ آب خانگی پنتاکس

از آنجایی که امروزه شمار ساختمان های چند طبقه رو به افزایش است، باید جهت تامین فشار آب لازم اقدامات مربوطه را انجام داد. استفاده از پمپ آب خانگی پنتاکس می تواند راه حل ایده آلی جهت رفع این مشکل باشد. در راستای این امر می توان پمپ های یک، دو و چند پروانه را در کنار مدل دو پمپی آن ها تهیه نمود.

نکاتی در مورد پمپ آب خانگی پنتاکس

باید به خاطر داشته باشید که این پمپ برای به جریان انداختن آب های صاف و پاکیزه طراحی شده است. همچنین حداکثر دمایی که پمپ پنتاکس قادر به پمپاژ آن است، 40 درجه سانتی گراد می باشد. این دما به هیچ وجه نباید بیشتر از این مقدار شود. چرا که در آن صورت پمپ آسیب دیده و به تبع قطعاتش به خوبی کار نخواهد کرد. در رابطه با میزان فشاری که آب از پمپ خارج می شود نیز باید بدانید که این فشار حدود 3.5 بار برآورد شده است.

مقاله تجزیه تحلیل پمپ آب خانگی ابارا را میتوانید مطالعه میکنید.

پمپ آب خانگی پنتاکس بشقابی صنعت اینجا

جنس پمپ آب خانگی پنتاکس

شاید بخواهید در مورد جنس پمپ پنتاکس اطلاعاتی کسب کنید. به طور کلی باید بدانید در ساخت قطعات داخلی و بیرونی این دستگاه از موادی با مقاومت بالا استفاده شده است. همین موضوع دلیل مقاومت و عمر بالای این محصول را مشخص می کند. به عنوان مثال بدنه اصلی این محصول از جنس چدن و جنس پروانه های آن از جنس برنج می باشد. همچنین پایه این دستگاه از جنس آلومینیوم ساخته شده است. آلومینیوم بسیار سخت و مقاوم بوده و در نتیجه می توان به مقاومت بالایی که برای پمپ به همراه می آورد، پی برد.

تنظیمات پمپ آب خانگی پنتاکس

به طور کلی باید بدانید که پمپ آب خانگی پنتاکس دارای دو پیچ می باشد. یکی از این پیچ ها کوچک و دیگری بزرگ بوده و دانستن نحوه کار کردن آن ها مهم می باشد. شما از طریق پیچ بزرگ می توانید میزان فشار آب را کنترل کنید. یعنی با سفت کردن آن شاهد افزایش فشار آب و با شل کردن آن شاهد کاهش فشار آب خواهید بود. پیچ کوچک نیز فشار را بین خاموش و روشن شدن پمپ کنترل می کند. با شل کردن پیچ اختلاف فشار آن کاهش و با سفت کردن پیج این اختلاف افزایش می یابد. به یاد داشته باشید که توضیحات فوق در ساختمان های مختلف متفاوت می باشد. چرا که هر ساختمانی لوله کشی مخصوص به خودش را داشته و به تبع نتایج بدست آمده می تواند متفاوت باشند.

آشنایی با انواع پمپ آب خانگی پنتاکس

بسیاری از محصولات هستند که انواع مختلفی با ویژگی های گوناگون دارند. حال پمپ آب خانگی پنتاکس نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. از جمله پمپ های پنتاکس می توان به پمپ های آب محیطی، لجنکش، بشقابی و جتی اشاره کرد. حال در ادامه در مورد ویژگی ها و خصوصیات برخی از آن ها توضیح خواهیم داد.

انواع پمپ آب خانگی پنتاکس در 3 مدل صنعت اینجا

پمپ آب خانگی محیطی

به طور خلاصه پمپ آب خانگی محیطی برای مصارف ساده مورد استفاده قرار می گیرد. در نتیجه برای استفاده در محیط هایی چون ساختمان های مسکونی، زمین های کشاورزی و…. مناسب خواهد بود. شما با استفاده از آن می توانید فشار آب های گرم و سرد را کنترل کنید. بدنه آن از دو جنس چدن و برنج ساخته می شود. همچنین محدوده دمای آن نیز چیزی حدود 0 تا 90 درجه سانتی گراد برآورد شده است.

پمپ آب خانگی بشقابی

این مدل پمپ آب خانگی پنتاکس برای ساختمان های مسکونی مناسب می باشد. به ویژه برای آن دسته از ساختمان هایی که دارای تعداد واحد های بالایی می باشند، انتخاب بسیار ایده آلی است. چرا که میزان دبی آن مطلوب بوده و در نتیجه تمامی ساکنین به اندازه مطلوب آب دریافت می کنند. به عبارت واضح تر آب با فشار مطلوب و مورد نظر توسط این مدل پمپ آب پمپاژ می شود. به همین خاطر در حوزه آتش نشانی نیز از پمپ آب بشقابی استفاده می شود. ضمنا منظور از دبی میزان آبی است که به وسیله پمپ در مدت زمان 1 دقیقه به جریان در آمده و در نهایت پمپاژ می شود. جنس قطعات بیرونی و درونی این نوع پمپ پنتاکس از جنس چدن بوده که در مقابل زنگ زدگی مقاوم می باشد.

پمپ آب خانگی جتی

این مدل پمپ پنتاکس به شکل مکنده عمل می کند. به همین منظور برای مواردی چون تخلیه استخر، مخازن گوناگون و… مناسب می باشد. البته برای مصارف مختلف خانه ها نیز مناسب و ایده آل می باشد. به طور کلی پمپ های مکنده به گونه ای طراحی می شوند که در شرایط مختلف تا جای ممکن آسیبی به آن ها وارد نشود. مثلا در صورتی که آب وارد شده به پمپ با کاهش فشار و یا وجود هوا در آن مواجه شود، پمپ مورد آسیب قرار نمی گیرد. در رابطه با جنس بدنه آن ها نیز باید بدانید که معمولا از چدن ساخته می شوند. به همین خاطر به راحتی می توان متوجه مقاومت بالای آن ها شد. همچنین پروانه درون آن ها نیز از جنس برنج و یا نوریل می باشد.

مقایه پمپ آب جتی و خطی پمپ آب خانگی پنتاکس

نحوه تشخیص جنس پروانه پمپ آب خانگی پنتاکس

در قسمت انتهایی پمپ های پنتاکس متوجه دو اندیس خواهید شد. این اندیس ها 00 و 01 بوده و بیان کننده جنس پروانه پمپ می باشند. یعنی جنس پروانه پمپ هایی که دارای اندیس 00 هستند، باکالیت می باشد. همچنین پمپ های دارای اندیس 01 نیز پروانه ای از جنس برنج دارند.

آشنایی با پمپ آب CB 210 پنتاکس

این مدل پمپ در واقع نوعی پمپ سانترفیوژ می باشد. لازم به ذکر است که قدرت آن چیزی حدود 2 اسب بخار برآورد شده است. همچنین درون آن دو پروانه وجود دارد که درست روبروی یکدیگر قرار گرفته اند. این موضوع باعث می شود تا پمپ قدرتی به مراتب بالاتر داشته باشد. به همین خاطر از این مدل پمپ جهت افزایش قدرت فشار جریان آب در حوزه های گوناگون صنعت، خانگی و… استفاده می شود. جنس بدنه این مدل پمپ از چدن بوده و جنس پروانه های آن با توجه به مدلشان متفاوت می باشد. چنانچه پروانه با اندیس 00 باشد، از جنس نوریل ساخته شده و پروانه با اندیس 01 از جنس برنج می باشد.

در مقالات بعدی با شما راجع به مدل های دیگر پمپ آب خانگی پنتاکس صحبت میکنیم.

related : https://www.pentax-pumps.it/


نوشته های مرتبط

نظرات کاربران


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

s