• مناسب حداکثر تا 180 متر مربع
 • دارای ریموت کنترل و ترموستات هوشمند تنظیم دما
 • عمر بالا و عدم پوسیدگی بدنه به دلیل داشتن بدنه پلیمری
 • شستشو و تخلیه اتوماتیک آب موجود در تشت کولر
 • دارای پمپ آب مگنتی
 • نمایش سطح آب تشت کولر روی پنل
 • 100 دور حالت باد دهی
 • دارای فلوتر سطح سنج
 • دارای موتور bldc  بسیار کم مصرف
 • مناسب برای 120 متر مربع
 • قابلیت تنظیم فن در 20 حالت
 • قابلیت کانال کشی تا 20 متر
 • دارای سیستم محافظ جان و نصب رایگان
مناسب نصب در بالکن و تراس دارای سیستم اینورتر مناسب برای حداکثر تا 150 متر مربع دارای موتور BLDC دارای پمپ تخلیه اتوماتیک با قابلیت زمان بندی امکان کانال کشی طولانی
مناسب نصب در بالکن و تراس دارای سیستم اینورتر مناسب برای حداکثر تا 100 متر مربع دارای موتور BLDC دارای پمپ تخلیه اتوماتیک با قابلیت زمان بندی امکان کانال کشی طولانی
 1. دارای سیستم اینورتر
 2. گرید مصرف انرژی +++A
 3. راندمان مصرف انرژی تا 92 درصد
 4. پمپ تخلیه آب (به صورت سفارشی)
 5. مناسب برای حداکثر تا 120 متر مربع
 6. دارای موتور BLDC
 7. مجهز به ترموستات جهت تنظیم دمای محیط به صورت خودکار
 8. امکان کانال کشی طولانی
 9. 2 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش
 10. نصب رایگان در کل ایران صورت خرید از تجهیزمن
 1. دارای سیستم اینورتر
 2. گرید مصرف انرژی A
 3. راندمان مصرف انرژی تا 92 درصد
 4. پمپ تخلیه آب (به صورت سفارشی)
 5. مناسب برای حداکثر تا 140 متر مربع
 6. دارای موتور BLDC
 7. مجهز به ترموستات جهت تنظیم دمای محیط به صورت خودکار
 8. امکان کانال کشی طولانی
 9. 2 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش
 10. نصب رایگان در کل ایران صورت خرید از تجهیزمن

کولر سلولزی

 کولرهای آبی جزو کاربردی‌ترین سیستم‌های خنک کننده در ایران محسوب می‌شوند. معمولاً اگر در ساختمانی امکانات کولرگازی و سیستم‌های مرکزی سرمایش یا گرمایش نداشته باشد، از کولر آبی استفاده می‌شود. کولر سلولزی نوع خاصی از کولر آبی است که در قسمت واسط تبخیر آن، به جای پدهای پوشالی پدهای سلولزی به کار رفته است از شناخته شده ترین برندهای کولر سلولزی شناخته شده در ایران میتوان به کولر آبی سلولزی انرژی اشاره کرد.

کولرهای آبی سلولزی 30 الی 40 درصد میزان خنک کنندگی بیشتری نسبت به کولر های آبی پوشالی دارند، هزینه نگهداری از آن‌ها کمتر است و حساسیت ایجاد نمی‌کنند (برخی از افراد به خرده‌های پوشال که به همراه جریان هوا از کانال کولر وارد می‌شود، حساسیت دارند). این مزیت‌ها باعث شده است که کولرهای سلولزی به مرور زمان با مدل‌های پوشالی جایگزین شوند.

کولر آبی سلولزی جدید نسبت به کولرهای پوشالی قدمت کمتری در بازار دارد، اما در همین زمان محدود هم توانسته توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کند. در این مقاله با انواع کولرهای آبی سلولزی و کاربرد آن‌ها آشنا خواهید شد.

انواع کولر سلولزی

انواع کولر سلولزی

به طور کلی کولرهای آبی به دو نوع پوشالی و سلولزی تقسیم می‌شوند؛ تنها تفاوت میان کولر آبی سلولزی و پوشالی در واسط تبخیر آن‌هاست اما از نظر نوع موتور کولر و قدرت هوادهی مثل هم میباشند از بهترین موتور کولر های به کار رفته در کولر آبی سلولزی میتوان به الکتروموتور موتوژن و الکتروموتور الکتروژن اشاره کرد.

واسط‌های سلولزی بافت متراکمی دارند، وارد جریان آب یا هوای کولر نمی‌شوند و دوام بیشتری نسبت به پوشال دارند. پوشال‌ها باید به صورت سالانه عوض شوند، اما پدهای سلولزی را می‌توان در بازه زمانی چهار تا پنج ساله تعویض کرد. آن‌ها همچنین قابلیت شستشو بدون تغییر شکل را دارند. هرکدام از انواع کولرهای آبی، مدل‌های مختلفی دارند و برای کاربردهای گوناگون مناسب هستند.

ویژگی‌های کولر پر بازده سلولزی باعث شده است که بسیاری از مشتریان این محصول را به کولرهای پوشالی ترجیح بدهند. به همین دلیل تولیدکنندگان کولرهای سلولزی را در مدل‌های مختلفی تولید کرد‌ه‌اند. در ادامه انواع مختلف این سیستم‌های خنک‌کننده را نام برده‌ایم و درباره کاربردهایشان توضیح داده‌ایم. همچنین می توانید از مقاله راهنمای خرید کولر آبی تجهیزمن نیز کمک بگیرید.

کولر سلولزی پرتابل

کولر آبی سلولزی پرتابل

کولرهای پرتابل قابل حمل هستند؛ برخی از آن‌ها حتی پایه و چرخ هم دارند و بدون نیاز به تحمل وزن زیادشان، می‌توان آن‌ها را جابجا کرد. انواع کولرها، از کولرهای آبی گرفته تا کولرهای گازی، مدل پرتابل هم دارند. این مدل برای خنک کردن فضاهای کوچک به خصوص در محیط‌های اداری کاربرد بسیاری دارد و می‌توان آن را در قسمت‌های مختلف یک فضا قرار داد.

کولر سلولزی پرتابل نیازی به کانال‌کشی ندارد. کولرهای آبی پرتابل معمولاً به صورت سلولزی تولید می‌شوند و تنها چند برند محدود کولر آبی پرتابل پوشالی تولید می‌کنند. این کولرها در مدل‌های رومیزی، پایه‌دار و بدون پایه در بازار عرضه شده‌اند. این محصولات دوام بالایی دارند و به دلیل بهره‌مندی از پدهای سلولزی می‌توانند محیط را بیشتر از کولرهای آبی پوشالی خنک کنند.

کولر سلولزی پلیمری

کولر سلولزی پلیمری

کولر سلولزی پلیمری یکی از جدیدترین انواع کولرهای آبی است که مزیت‌هایی بسیاری دارد و برای انواع محیط‌های خانگی، اداری، تجاری و صنعتی به کار می‌رود. این کولرها اندازه‌های مختلفی دارند، اما معمولاً به صورت پرتابل تولید می‌شوند.

این کولرها قطعات مکانیکی مانند تسمه، یاتاقان، محفظه حلزونی و... را ندارند و بدنه آن‌ها از جنس پلیمر است. کولرهای پلیمری به دلیل نداشتن قطعات مکانیکی به هزینه سالانه برای سرویس نیاز نخواهند داشت. و موتور کولر آنها  معمولا یک اسب و یک و نیم اسب میباشد.

کولر سلولزی پلیمری حتی در مناطقی که سختی آب زیاد است هم می‌تواند در مدت زمان طولانی کار کند و در برابر شرایط مختلف مقاومت بالایی دارد. این کولرها هم قابلیت مکش و هم قابلیت دمش دارند و می‌توان به اقتضای شرایط، حالت آن‌ها را تغییر داد.

کولرهای پلیمری در حالت‌های بالا زن، پایین زن و روبرو زن تولید می‌شوند. برخی از این محصولات در مدل دمونتاژ ساخته شده‌اند تا حمل و نقلشان ساده‌تر باشد مانند  کولرسلولزی پلیمری نیرو تهویه البرز . بعد از اینکه قطعات کولر را وارد فضای مورد نظر کردید، می‌توانید با استفاده از راهنما، قطعات را مونتاژ و دستگاه را برای کار آماده کنید.

کولر آبی سلولزی ریموت دار

کولر آبی سلولزی ریموت دار

هر نوع کولری می‌تواند ریموت کنترل از راه دور داشته باشد و کولرهای سلولزی هم از این قاعده مستثنی نیستند. برخی از افراد تصور می‌کنند کولرهای آبی بزرگی که در محیط بیرونی نصب می‌شوند امکان استفاده از ریموت ندارند، اما این کولرها هم می‌توانند با ریموت کار کنند، زیرا پنل کنترل‌کننده کولر داخل منزل نصب می‌شود و با استفاده از آن می‌توان روشن و خاموش بودن کولر را کنترل کرد مانند کولر آبی ایران شرق .

کولر آبی سلولزی ریموت دار در انواع مختلف پرتابل و ثابت تولید می‌شود. کولرهای پرتابل و پلیمری معمولاً ریموت کنترل هم دارند، اما کولر سلولزی ثابت که اندازه بزرگی هم دارد، به صورت بدون ریموت یا ریموت دار تولید می‌شود مانند کولر آبی آبسال سلولزی.

قیمت کولر آبی سلولزی در بازار ایران

قیمت کولر سلولزی تنوع بالایی دارد و شما می‌توانید با توجه به بودجه خود محصول مناسبی را انتخاب کنید. هنگام انتخاب کولر علاوه بر قیمت باید به فاکتورهای دیگری نظیر برند، نوع کولر، اندازه دستگاه و... هم توجه داشته باشید. کولر سلولزی محصولی است که اگر درست انتخاب شود، تا چند سال بدون مشکل کار می‌کند و نیازی به خرید جایگزین ندارد.

قیمت کولر آبی سلولزی در بازار ایران متغیر است، به همین دلیل توصیه می‌شود در بازه زمانی نزدیک به خرید قیمت این محصول را بررسی کنید. به یاد داشته باشید که فروشگاهی که برای خرید انتخاب می‌کنید نیز در قیمت محصول تأثیرگذار است، علت این موضوع هم هزینه‌ای است که به واسطه پرداخت می‌شود.

قیمت کولر آبی سلولزی در سال ۱۴۰۰ بین ۳ تا ۵۷ میلیون تومان است. این قیمت اصلی دستگاه است و خریداران باید به هزینه‌‌های جانبی مانند هزینه حمل و نقل و نصب هم دقت داشته باشند. برای فعال شدن ضمانت‌نامه محصول باید نصاب مورد تایید شرکت ارائه دهنده کولر، دستگاه را نصب کند. تجهیزمن در تمام شهرهای ایران نمایندگی نصب معتبر دارد و خدمات گارانتی محصولات را نیز به مشتریان ارائه می‌دهد.

خرید کولر آبی سلولزی از فروشگاه اینترنتی تجهیزمن

فروشگاه اینترنتی تجهیزمن با داشتن نمایندگی مجاز نصب در تمام نقاط کشور ارائه دهنده انواع تجهیزات فنی مورد نیاز برای نصب کولر سلولزی صنعتی و کولر سلولزی خانگی برای تجاری و صنعتی، محیط‌های خانگی است. در این فروشگاه انواع مختلف سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی از معتبرترین برندهای بازار با بالاترین کیفیت عرضه می‌شود.

خرید کولر سلولزی از یک مجموعه معتبر به صورت اینترنتی مزیت‌های بسیاری دارد. شما می‌توانید از میان محصولات متنوع موجود در فروشگاه، کولر مورد نظر خود را انتخاب کنید و سفارش دهید. همچنین دغدغه‌ای از بابت نحوه ارسال محصول نخواهید داشت و می‌توانید مطمئن باشید که کولر را بدون اینکه در طول مسیر آسیب دیده باشد، تحویل می‌گیرید. اطمینان از عرضه محصول اورجینال با بهترین کیفیت و قیمت مناسب هم از دیگر مزیت‌هایی است که با خرید از یک فروشگاه اینترنتی معتبر به دست می‌آورید.

مجموعه تجهیز من خدمات مختلفی به مشتریان خود ارائه می‌دهد. این مجموعه ضمن ارائه بهترین سرویس‌ها در زمینه فروش و ارسال محصولات مختلف، توضیحات جامعی درباره هر محصول در سایت ثبت می‌کند. کارشناسان تجهیزمن آماده مشاوره درباره انتخاب محصول مناسب و پاسخگویی به سؤالات شما درباره کولرهای آبی پوشالی و سلولزی هستند. اگر هنوز نمی‌دانید کدام یک از انواع کولر سلولزی برای کاربرد مورد نظر شما مناسب است، می‌توانید از طریق را‌ه‌های ارتباطی موجود در سایت با ما در ارتباط باشید. کارشناسان تجهیز من شما را در این زمینه راهنمایی خواهند کرد.