بر اساس برند

بر اساس سایز

بر اساس نوع خروجی

کولر آبی

قبل از خرید کولر آبی این ویدیو را حتما مشاهده نمایید.

 

اگر وارد این صفحه از سایت تجهیزمن شده اید احتمالا قصد خرید کولر آبی را دارید. در اینجا به شما کولر های آبی متفاوتی را معرفی میکنیم و نکات کلیدی در هنگام خرید کولر ابی را به شما میگوییم. برای انتخاب یک کولر مناسب باید پارامترهای متفاوتی را بدانید تا بتوانید مناسب با فضای خود بهترین انتخاب با بهترین بازدهی را داشته باشید. با ما همراه باشید تا شما را با این پارامترها آشنا کنیم.

کولر آبی

کولر آبی

انواع کولر آبی

کولر های آبی از نظر نوع کاربری به 4 دسته تقسیم می شوند.

کولر آبی پوشالی :

متدوال ترین نوع کولر آبی می باشد که بر اساس توان رتبه بندی می شود. این نوع کولر ها نیاز به تعویض پوشال در ابتدای فصل راه اندازی دارند. نگهداری آنها ساده و استفاده از آنها بسیار لذت بخش است.

کولر آبی سلولزی :

این نوع کولر بجای پوشال از پد های سلولزی استفاده می کند. نیاز به تعویض پد ها به صورت مستمر نیست و از نظر قدرت خنک کنندگی توان بیشتری نسبت به مدل های پوشالی دارد. این نوع کولر ها را در صفحه مربوطه به صورت کامل معرفی کرده ایم.

کولر ابی پرتابل ( رومیزی ) :

این نوع از کولر ها به علت سایز کوچک قابلیت جابجایی دارند. ولی به دلیل حجم کم توان خنک کنندگی بسیار کمتری نسبت به سایر کولر ها دارند. این نوع از کولر می تواند فضای تا حدود 20 الی 30 متر مربع ( با ارتفاع نهایت 2.50 متر ) را خنک کنند.

کولر های آبی صنعتی :

این نوع کولر ها که کولر کارگاهی نیز معروف هستند سایز بسیار بزرگی دارند و می توانند فضای یک کارگاه را خنک سازند. این کولر ها از نوع سلولزی هستند.

نکات مهم در خرید کولر آبی

توجه به نوع هوادهی

کولرهای آبی به دو طریق هوادهی می کنند:

انواع هوادهی کولر آبی

انواع هوادهی کولر آبی

بسته به محلی که قرار است کولر در آنجا نصب گردد می توانید تصمیم بگیرید از کدام نوع کولر استفاده کنید. کولر با هوادهی از بغل مناسب استفاده در پشت بام می باشد. و کولر های هوادهی از بالا مناسب نصب در تراس یا بالکن ها می باشد. از مزایای کولر هوادهی از بالا این است که می تواند از هر چهار جهت هوا را برای خنک سازی مکش نماید و در زمینه کانال کشی نیز بسیار کمک کننده برای سازندگان است. هر دو طریقه هوادهی در کولر آبی پوشالی و کولر آبی سلولزی تعبیه شده است.

انتخاب بهترین کولر آبی برای شما

با توجه به فضایی که قصد خنک کردن آن را دارید باید نسبت انتخاب سایز اسمی کولر اقدام نمایید. به طور مثال اگر قصد دارید فضای در حدود 30 الی 50 متر مربع را خنک کنید کولر 3200 انتخاب خوبی است. برای خنک کردن فضای 50 الی 70 متر مربع کولر 3500 و برای فضای بین 70 تا 110 متر مربع کولر 5500 و برای فضای بزرگتر از 110 متر مربع کولر 7000 انتخاب مناسبی هستند.

انتخاب بهترین مارک کولر

کولرهای بسیار زیادی در بازار موجود هستند اما ما به شما پیشنهاد میکنیم

مزایایی کولر آبی

 کولر های آبی راهکاری برای خنک و متعادل سازی هوا در شرایط هوای گرم و خشک هستند. درشهر ها و مکان های که رطوبت هوا بیش از 40 درصد باشد استفاده از کولر ابی منطقی نیست. در این بخش ها باید از کولر های گازی استفاده نمود. با توجه به شرایط بهترین کولر از بین کولر پوشالی، کولر سلولزی و کولر گازی انتخاب نمایید تا بهترین و به صرفه ترین خروجی را داشته باشید.

اصلی ترین مزایای کولر آبی نسبت به کولرهای گازی عبارتند از :

نکات مهم در هنگام استفاده ازکولر

در هنگام راه اندازی کولر بهتر یک پنجره را باز بگذارید تا جریان هوا بر قرار باشد و به اصطلاح کولر خفه کار نکند. بهتر است پنجره آشپزخانه باز باشد تا تهویه در آشپزخانه نیز صورت پذیرد. به دلیل رعایت نکات ایمنی، قرار دادن دریچه کولر در آشپزخانه مجاز نمی باشد. این امر ممکن است باعث خاموش شدن اجاق گاز گردد. البته ممکن است بسته به نوع معماری محل استفاده، شما مجبور به باز گذاشتن پنجره دیگیری باشید. ما سعی داریم تا نکات اصولی و استاندارد را بیان کنیم تات شما بهترین استفاده را ببرید.

نکات مهم در هنگام خرید کولر های ابی

  1. قبل از خرید کولر آبی درب های که قرار است کولر از آن عبور کند تا به محل نصب برسد را اندازه گیری نمایید. بسیار اتفاق افتاده است که افراد کولر را تهیه کرده اند اما در هنگام عبور از درب بالکن و یا پشت بام به مشکل خورده اند. در این صورت باید کولر از قسمت فوقانی باز شود و از عبور از مسیر مجددا بسته شود که کار منطقی نیست. البته گاها ناچار به این کار هستیم زیا گرفتن کولر سایز کوچکتر شاید پاسخگو خنک سازی فضای شما نگردد.
  2. برای نصب کولر های آبی نیاز به پایه دارید که میبایست به صورت جداگانه تهیه کنید. این پایه ها معمولا از جنس نبشی 3 یا 4 ساخته می شوند ارتفاع پایه و محل قرارگیری کولر را باید بررسی نمایید. اختلاف چند سانتی متری با برزنت قابل حل شدن می باشد. اما اگر اختلاف زیاد باشد باعث اتلاف انرژی و توان کولر می شود. گاهی می توان با قرار دادن چند قطعه آجر یا سنگ کمی ارتفاع را تعدیل نمود.
  3. از مهمترین نکاتی که در هنگان نصب کولر به آن بایستی توجه کنید تراز بودن کولر است. اگر کولر به خوبی تراز نشده باشد، آب به صورت مساوی بر روی پوشال ها پخش نمی شود و عملکرد کولر با افت همراه می شود.
  4. برای جلوگیری از دم کردن کولر باید فضای نصب به گونه ای باشد که هوای آزاد در اطراف کولر در تردد باشد. سعی کنید در زمان نصب خیلی دستگاه را به دیوار نچسبانید و مقدار مناسبی جهت گذر هوا در نظر بگیرید.

blank

خرید کولر آبی و نوع گارانتی

قیمت کلیه کولرهای آبی ارائه شده در تجهیزمن به روز بوده و برای حمایت از حقوق مصرف کنندگان تخفیف های مورد نظر مصرف کنندگان در این قیمت ها لحاظ گردیده است.

شما میتوانید با خیال راحت از بین کولر های آبی موجود در سایت انتخاب خود را انجام دهید و کولر ها با بهترین گارانتی موجود در کمترین زمان به محل مورد نظر شما ارسال می گردند. با توجه به اینکه کلیه محصولات در سایت تجهیزمن اصلی می باشند، همراه با گارانتی اصلی نیز ارائه می شوند.

امیدواریم در این بخش توانسته باشیم شما را در خرید کولر آبی بهینه یاری نموده باشیم.