لوگو تجهیزمن

نوع پمپ

برق مصرفی

بر اساس طبقه/واحد

پمپ آب خانگی

امروزه اکثر خانه‌ها چند طبقه هستند و برای آب‌رسانی به پمپ آب خانگی نیاز دارند؛ البته برخی از خانه‌های تک واحدی هم به‌خاطر افزایش فشار آب از پمپ استفاده می‌کنند. پمپ‌های خانگی دستگاه‌هایی هستند که ۲۴ ساعت شبانه روز کار می‌کنند و به همین دلیل باید دوام بالایی داشته باشند.

برای انتخاب آب پمپ آب خانگی مناسب حتما ویدیو زیر را مشاهده نمایید.

انواع پمپ آب خانگی

انواع پمپ آب خانگی

جتی

پمپ‌های جتی نوعی پمپ سانتریفیوژ هستند که اصلی‌ترین کاربرد آن‌ها برای خانه‌ها و آپارتمان‌هاست. این پمپ‌ها به عنوان پمپ خودمکش نیز شناخته می‌شوند و علاوه بر پمپاژ آب شرب خانگی، برای انتقال سیالات غیر اسیدی و غیر بازی هم مورد استفاده قرار می‌گیرند.
این پمپ‌ها با ایجاد خلأ، آب را پمپاژ می‌کنند و هوا را از قسمت انتهایی دفع می‌کنند؛ به همین دلیل است که آن‌ها را با نام پمپ آب جتی هم می‌شناسند. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های پمپ آب جتی این است که حتی اگر فشار آب هم کم باشد، می‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد. البته بهتر است در بازه‌های زمانی منظم، پمپ هواگیری شود تا آسیب نبیند.

 محیطی

روش کار پمپ آب محیطی ترکیبی از پمپ‌های سانتریفیوژ و پمپ‌های جابجا‌کننده است. این پمپ‌ها به کانال‌هایی در محیط نیاز دارند که آب را از طریق آن به بیرون پمپاژ کنند. پمپ‌های محیطی بیشتر برای قسمت‌های بیرونی خانه مانند فواره‌ها، مه‌پاش‌ها و آبیاری قطره‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. آن‌ها نمی‌توانند فشار آب مورد نیاز برای ساختمان‌های چند طبقه را تأمین کنند.

بشقابی

پمپ‌های بشقابی از نظر عملکرد شباهت بسیاری به پمپ آب جتی دارند و به همان اندازه کاربردی هستند. برخی از صنعتگران این دو نوع پمپ را به عنوان دو مدل مختلف از یک پمپ آب می‌شناسند. پمپ‌های بشقابی می‌توانند آب را به طبقات بالایی ساختمان هم انتقال دهند و با ظرفیت‌های متفاوتی که دارند، برای ساختمان‌هایی با تعداد طبقات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.
البته برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی به پمپ‌های قدرتمندتر و موتورخانه نیاز دارند. حتی ممکن است لازم باشد چند پمپ آب خانگی یا صنعتی در کنار هم کار کنند تا بتوانند نیاز ساکنین این نوع ساختمان‌ها را برآورده کنند.

سانتریفیوژی

سانتریفیوژ به شیوه کار پمپ‌ها اشاره دارد. همان‌طور که پیش از این گفتیم، پمپ‌های آب با دو شیوه جابجا کننده و سانتریفیوژ کار می‌کنند. پمپ‌های خانگی سانتریفیوژی هستند و با انتقال نیروی مکانیکی به سیال (نیروی گریز از مرکز) آن را پمپاژ می‌کنند. این نیروی مکانیکی فشار آب را افزایش می‌دهد و مشکل کمبود حجم و فشار آب لوله‌کشی شهری را از بین می‌برد.

پمپ آب کم صدا 

در بسیاری از ساختمان‌ها، فضای قرار گرفتن مخزن آب و پمپ در داخل ساختمان و فضاهایی چون زیر راه پله یا زیر زمین قرار دارد. به همین دلیل افراد به دنبال پمپ‌هایی هستند که کم‌ترین میزان صدا را تولید کنند. اولین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که هیچ‌کدام از انواع پمپ آب خانگی بی صدا نیستند. از میان تمام انواع پمپ‌های خانگی، پمپ جتی و بشقابی کم‌ترین میزان صدا را تولید می‌کنند و این موضوع مزیت دیگری است که باعث می‌شود این دو نوع پمپ برای ساختمان‌های مختلف مناسب باشند.

پمپ آب خانگی کم صدا

قیمت پمپ آب خانگی در بازار ایران

پیش از تحقیق درباره قیمت پمپ آب خانگی باید تشخیص دهید که به کدام یک از انواع این دستگاه‌ها نیاز دارید. یکی از مهم‌ترین عواملی که در انتخاب شما تأثیر دارد، بودجه‌ای است که برای خرید پمپ آب ساختمان موردنظر خود اختصاص داده‌اید. همه افراد برای خرید پمپ آب، گزینه‌های مختلفی دارند که می‌توانند با توجه به اولویت‌هایشان از میان آن‌ها انتخاب کنند. به عنوان مثال افرادی که قیمت برایشان اهمیت دارد، ارزان‌ترین پمپی که برای کاربرد مورد نظرشان را انتخاب می‌کنند و افرادی که به کیفیت اهمیت می‌دهند، بودجه بیشتری برای خرید پمپ در نظر می‌گیرند تا بهترین گزینه را خریداری کنند.
از آنجایی که قیمت پمپ آب خانگی مدام در نوسان است، باید وقتی درباره قیمت تحقیق کنید که قصد خرید دارید. در غیر این صورت باید مدام لیست قیمتی که به دست آورده‌اید را بروز کنید تا مطمئن شوید هنگام خرید، از هزینه دقیق پمپ مطلع هستید.

خرید پمپ آب خانگی از فروشگاه تجهیزمن

در این مقاله اطلاعاتی کلی درباره خرید پمپ آب خانگی و آنچه لازم است پیش از خرید بدانید، ارائه شد؛ اما ممکن است همچنان سؤالات بسیاری درباره خرید پمپ آب داشته باشید و ندانید کدام یک از انواع پمپ‌ها برای عملکرد موردنظر شما مناسب‌تر هستند. در این صورت می‌توانید از کارشناسان مجموعه تجهیزمن راهنمایی بگیرید. کارشناسان این مجموعه به صورت تخصصی در حوزه عرضه انواع تجهیزات صنعتی فعالیت می‌کنند. آن‌ها می‌دانند برای هر ساختمان چه نوع پمپی عملکرد بهتری دارد و می‌توانند با توجه به تجربیاتشان در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

در قسمت فروشگاه انواع مختلف محصولات تجهیزمن را می‌بینید و می‌توانید ویژگی‌های آن‌ها را بخوانید. بعد از آن با مشاوران این مجموعه تماس بگیرید و به کمک آن‌ها محصول موردنظر خود را انتخاب کنید و قیمت بگیرید. در نهایت سفارش خود را ثبت کنید تا بعد از چند روز آن را درب منزل تحویل بگیرید.

تجهیزمن در بازار تهران فعالیت می‌کند و سابقه زیادی در این حوزه دارد؛ اما برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان، امکان ارسال محصولات خود به تهران و تمام نقاط کشور را فراهم کرده است.