پمپ آب خانگی جتی

پمپ آب خانگی جتی

امروزه شاهد ساختمان سازی‌های مختلف هستیم. همچنین بخش اعظمی از خانه‌ها را، نوع آپارتمانی تشکیل می‌دهند. به همین علت در بیشتر اوقات افراد ساکن در آپارتمان‌ها با معظلی به نام کمبود آب مواجه می‌باشند. بهترین راهکار برای حل این مشکل استفاده از پمپ خانگی است. سالیانه پمپ‌های مختلفی طراحی و با برندهای مختلفی روانه بازار می‌شوند. به همین علت در انتخاب یک پمپ باید نهایت دقت را داشت؛ زیرا نقش مهمی را در آسایش افراد ایفا می‌کند. از بهترین پمپ آب‌ها می‌توان به پمپ آب جتی اشاره کرد که امروزه برندهای مختلفی از آن را می‌توانید ببینید که هر کدام ویژگی‌های به خصوصی را به خود اختصاص داده‌اند. یکی از برندهای شناخته شده و خوشنام بازار امروز پمپ آب ابارا میباشد .

 

برای مشاهده و خرید انواع  پمپهای آب خانگی  میتوانید از دسته بندی پمپ آب خانگی استفاده کنید.

 

پمپ آب جتی یکی از پرکاربردترین پمپ‌ها می‌باشد که به علت ساختار ویژه‌ و عملکردی که دارد در بسیاری از خانه‌ها می‌توان آن را مشاهده نمود. از مزایای بی‌شمار این پمپ نمی‌توان چشم پوشی کرد. همچنین این پمپ آب خانگی دارای کاربردهای مختلف می‌باشد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

در ادامه به بررسی این سوال‌ها خواهیم پرداخت:

 1. پمپ آب جتی چگونه کار می‌کند؟
 2. کاربرد پمپ آب خانگی جتی چیست؟
 3. این پمپ خانگی دارای چه ویژگی‌هایی می‌باشد؟
 4. پمپ آب خانگی جتی چه از چه مزایایی بهره مند است؟
 5. چه دلایلی برای خرید پمپ خانگی جتی وجود دارند؟

چگونگی کارکرد پمپ آب خانگی جتی

قبل از پرداختن به چگونگی کارکرد این پمپ خانگی باید گفت که پمپ جتی در بین پمپ آب‌های سانترفیوژ قرار می‌گیرد. این دستگاه به علت بهره مندی از ساختار متناسب توانسته است تبدیل به انتخاب بسیاری از افراد شود. کارکرد این پمپ به گونه‌ای است که در ابتدا در بخش مکش یک خلاء توسط پمپ آب خانگی جتی به منظور از بین بردن هوا در خط مکش ایجاد می‌گردد . پس از این مرحله نوبت ترکیب هوا با آب می‌شود. سپس این سیال پمپاژ می‌گردد و مایع به منظور مصارف روزانه انتقال داده می‌شود. به منظور جلوگیری از خراب شدن پمپ و عملکرد بالای آن، باید آن را قبل از روشن نمودن هواگیری نمود. هواگیری بدین صورت است که بدنه و محفظه پمپ آب خانگی جتی باید به طور کامل در آب قرار گیرند.

بیان ساده ‌تر و دقیق ‌تر عملکرد پمپ آب جتی به شرح زیر است:

به طور کلی کارکرد این پمپ را نمی‌توان پیچیده در نظر گرفت. البته گفتن این جمله بدین معنا نیست که از یک عملکرد بسیار ساده بهره مند است. با کمی دقت می‌توان متوجه این موضوع شد که افراد تمایل زیادی برای درک نحوه کارکرد آن ندارند. بلکه فقط دوست دارند که این پمپ همانی باشد که کارهای روزانه‌شان را به خوبی انجام دهد. ولی داشتن اندکی دانش در مورد چگونگی کارکرد این پمپ خانگی می‌تواند اندکی به اطلاعات عمومی شما اضافه کند. همچنین در گاهی اوقات می‌تواند به شما کمک کند که در صورت بروز مشکل در پمپ، آن را بر طرف نمایید.

این پمپ آب دارای یک عدد پروانه می‌باشد که در دو جای مختلف می‌تواند قرار بگیرد. مجرای خروجی و قسمت پایینی پوسته این دو مورد هستند. تفاوت در جایگیری پروانه به علت وجود نوع و مدل‌های مختلف است. وقتی که پمپ روشن می‌شود، مایعی در درون آن قرار دارد که این مایع با هوایی که وارد پمپ می‌شود ترکیب می‌گردد. پمپ آب خانگی جتی دارای یک منبع اصلی است. مایع و هوای موجود در پمپ، توسط این منبع تخلیه می‌شوند. در هنگام به وقوع پیوستن موارد ذکر شده، سطح هوا در حال افزایش یافتن می‌باشد و آب بر عکس این مورد عمل می‌کند، یعنی در حال کاهش یافتن است. محصولی که در نهایت برای ما باقی می‌ماند آبی است که از هرگونه هوای سنگین عاری است. پروانه دارای یک محفظه می‌باشد. این آب بدون هوا بار دیگر به داخل محفظه پروانه باز می‌گردد. هدف از انجام این کار ترکیب شدن آب با هوای داخل لوله مکش است. وقتی که لوله مکش در حالت خلاء کامل قرار می‌گیرد، فشار جو بر لوله موجود حاکم می‌شود. نتیجه نهایی این کار شروع پمپاژ است.

پمپ آب جتی دارای چه کاربردهایی می‌باشد؟

پمپ آب خانگی جتی دارای کاربردهایی مختلفی می‌باشد و به خاطر همین کاربردهاست که مورد توجه عموم قرار گرفته است. از کارکردهای این پمپ خانگی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به منظور انتقال مایعات از این پمپ آب بسیار استفاده می‌شود.
 • پمپ آب خانگی در سیرکولاسیون دیگ بخار مصرف بسیار گسترده‌ای دارد.
 • از پمپ آب جتی در انتقال دادن سوخت‌های سبک استفاده می‌گردد.
 • سیستم‌های تهویه و احتراق از دیگر کاربردهای پمپ آب خانگی جتی است.
 • به غیر از مصارف خانگی، این پمپ در بخش‌های صنعتی نیز کارکرد بسیار بالایی دارد.
 • آبیاری و مصارف کشاورزی نیز از مواردی است که توسط این پمپ انجام می‌شوند.
 • برای تامین آب استخر نیز پمپ آب خانگی جتی گزینه بسیار مناسبی است.

ویژگی‌های پمپ آب خانگی جتی

 • در رابطه با ویژگی‌های پمپ آب خانگی جتی موارد بسیار گسترده‌ای وجود دارد. یکی از گزینه‌های بسیار حائز اهمیت در این پمپ، جنس پروانه آن است که از مهم‌ترین قطعات این پمپ خانگی به شمار می‌رود. به طور کلی می‌توان گفت که پروانه‌ها از جنس برنج می‌باشند اما در صنایع و مکان‌های مختلف جنس آن می‌تواند تغییر پیدا کند. از محبوب‌ترین جنس‌های پروانه استیل ضد زنگ و یا نوریل هستند که بنا بر سفارش مشتری طراحی و ساخته می‌شوند. به عنوان مثال مناسب ترین پمپ آب خانگی جتی برای مناطقی که دارای آب شور با املاح بسیار بالا هستند، گزینه‌ای است که دارای پروانه از جنس استیل باشد.
 • سیم پیچی پمپ آب خانگی جتی نیز از دیگر مواردی است که دارای ویژگی‌های مختلفی می‌باشد و به علت جنس‌های متفاوتی که دارند، از آن‌ها در مکان‌های گوناگونی استفاده می‌گردد. عموما جنس این سیم پیچی‌ها مس است. سیم پیچی پمپ آب می‌تواند از جنس آلومینیوم نیز باشد که امروزه در برخی از کارخانه‌ها مشاهده می‌گردد. دلیل استفاده از این جنس کاهش هزینه نهایی پمپ آب خانگی است. البته ذکر نمودن این نکته ضروری است که جنس آلومینیومی از کارائی ضعیف‌تری برخوردار می‌باشد.
 • البته پمپ آب خانگی جتی در شرایطی منع مصرف دارد. به عنوان مثال مایعاتی که حامل ذرات جامد و معلق هستند که اندازه آن‌ها حداکثر 8.3 است، استفاده از پمپ گزینه مناسبی نمی‌باشد.
 • از دیگر ویژگی‌های این پمپ می‌توان به این مورد اشاره کرد که در مکان‌هایی که از مکش بالایی برخوردار است، یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی هر فرد استفاده از پمپ آب خانگی جتی می‌باشد.
 • گردش جریان این محصول بسیار بالا است؛ به همین علت عملکرد بالایی را می‌توانید از این پمپ مشاهده نمایید.
 • همچنین NPSHR این نوع پمپ آب پایین می‌باشد.

مزایای پمپ آب  جتی

کاربردهای متنوع این پمپ آب به علت بهره مندی آن از مزایای مختلف است. از نقاط قوت پمپ آب  جتی می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • در جریان تخلیه یکنواختی ویژه‌ای را می‌توانید مشاهده نمایید که یک عملکرد آرام را با خود به همراه دارد.
 • تنوع این پمپ بسیار بالا است و همین تنوع باعث عملکردهای مختلف آن شده است.
 • راندمان پمپ آب خانگی جتی بسیار بالا است؛ به همین منظور مصارف گوناگونی را در بخش‌های مختلف دارد.
 • نگهداری این محصول بسیار آسان است. همچنین به منظور نصب آن نیاز به پرداخت هزینه‌های بالا نیست.
 • از دیگر مزایای این پمپ می‌توان به حجم پایین آن اشاره کرد که باعث شده است بتوان آن را در فضاهای کوچک نیز استفاده نمود.
 • پروژه‌هایی که توسط این پمپ انجام می‌گیرد، بسیار گسترده است و همین ویژگی مثبت باعث شده است که در موارد مختلفی از جمله کشاورزی، صنعت و آبرسانی استفاده گردد.

دلایل خرید پمپ آب  جتی

هر شخصی برای تهیه محصول خود نیازمند دلایلی است که ثابت کند، مورد انتخابی او دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است. پمپ آب نیز یکی از مواردی است که برای هر خانه‌ای می‌تواند ضروری جلوه کند؛ پس این یک امر طبیعی است اگر فرد به دنبال دلایلی مبنی بر انتخاب پمپ آب  جتی باشد.

با توجه به مزایا و ویژگی‌هایی که در این مورد گفته شد، می‌توان به این موضوع پی برد که انتخاب این پمپ، یک فکر کاملا منطقی است و می‌توانید یک سرمایه گذاری مقرون به صرفه را با خرید آن انجام دهید. اگر این دلایل برای قانع کردن شما کافی نیست، باید گفت موارد گسترده‌تری نیز وجود دارد که می‌توانند شما را متمایل به خرید این محصول پرکاربرد و حیاتی کنند.

اگر پمپ شما دچار مشکل گردید، برای پیدا کردن قطعات آن نباید هیچگونه نگرانی را در قلب خود پرورش دهید. زیرا تمامی قطعات این پمپ آب جتی به راحتی پیدا می‌شوند و قیمت‌های بالایی را به خود اختصاص نمی‌دهند.

این پمپ در بین پمپ آب‌های خود مکش قرار می‌گیرد. این یک ویژگی بسیار برتر در این پمپ می‌باشد. به گونه‌ای که اگر آب در اعماق بسیار بالا قرار داشته باشد، به راحتی و به سرعت می‌تواند آن را به سمت بالا هدایت کند.

جمع بندی

همانطور که گفته شد مسئله آب در زندگی هر شخصی بسیار حیاتی است و اگر در هنگام استفاده از آن از فشار پایینی برخوردار باشید نه تنها باعث ناراحتی شما خواهد شد، بلکه در روند و سرعت کار شما اختلال ایجاد خواهد کرد. پس بهترین کار این است که یک پمپ آب مناسب برای تسریع بخشیدن به کارهایتان پیدا کنید که پمپ آب خانگی جتی یکی از برترین گزینه‌های موجود می‌باشد.

 

منبع :

https://www.pentax-pumps.it/