بهترین هواکش سالن مرغداری

بهترین هواکش سالن مرغداری

بهترین هواکش مرغداری
بهترین هواکش مرغداری

فن ها یا هواکش ها در تمام مکان هایی که نیاز به تهویه هوا وجود داشته باشد استفاده میشود ولی نکته ای که وجود دارد این است که روند این تهویه هوا باید به چه صورتی انجام شود. کاربرد هر فن یا هواکش بسته به نیاز و محیط متفاوت است. پس بهترین فن یا هواکش برای استفاده در سالن مرغداری کدام است؟

برای خرید هواکش آکسیال صنعتی وارد صفحه خرید هواکش صنعتی شوید.

بهترین هواکش برای استفاده در سالن مرغداری

همانطور که میدانید مرغداری یک محیط با حساسیت بالا است که اگر عمل تهویه هوا در آن به درستی انجام نشود مشکل زیادی را به همراه خواهد داشت. اگر تهویه سالن مرغداری به درستی انجام نشود راندمان کاری آن به شدت پایین میاید و امکان وجود و انتقال بیماری ها و مشکلات دیگر در آن افزایش پیدا میکند. پس نگهداری از سالن مرغداری ملزم به رعایت بعضی اصول از جمله گردش هوای مناسب و منظم و متعادل نگه داشتن دمای داخلی سالن است. و اگر اینکار به درستی انجام نشود آلودگی محیط افزایش پیدا میکند و همین موضوع مشکلات زیادی را در ادامه در پی خواهد داشت که از جمله آن ها میتوان به افزایش بیماری در سالن مرغداری اشاره کرد. پس هواکش ها از نیاز های اصلی یک سالن مرغداری کامل و استاندارد است و استفاده از آن بسیار مهم و الزامی میباشد. در ادامه بهترین هواکش سالن مرغداری را که در تجهیزمن ارایه میشود به شما معرفی میکنیم و بهتر متوجه خواهیم شد که استفاده از چه نوع هواکشی مناسب سالن مرغداری میباشد.

 

معرفی بهترین هواکش سالن مرغداری و دلیل انتخاب آنها

 

هواکش مرغداری
هواکش مرغداری

معمولا سالن های مرغداری فضای بسیار بزرگی را شامل میشوند و طول آن ها زیاد است پس ما نیاز به هواکشی داریم که بتواند گردش هوا در کل این فضا را به خوبی انجام دهد یا به عبارتی دیگر هوا را با فشار بالایی انتقال دهد تا هوای مناسب جایگزین آن کهنه شود. نکته قابل توجه این است که دیگر کانال کشی وجود ندارد پس باید یک هواکش با قابلیتی انتخاب شود که بتواند انتقال هوا را با فشار زیاد و بدون نیاز و استفاده از کانال انجام دهد. هواکش سانتریفیوژ این کار را انجام میدهد ولی از نیاز های آن برای راندمان کاری مناسب و عملکرد مطلوب استفاده از کانال کشی است ولی با توجه به اینکه در مرغداری ها امکان آن وجود ندارد پس نمیتواند انتخاب مناسبی باشد. شاید در برخی مرغداری ها از این نوع فن استفاده شود ولی نمیتوان گفت که بهترین هواکش سالن مرغداری است.

در سالن مرغداری اگر سرو صدا هم وجود داشته باشد مشکلی ایجاد نمیشود پس استفاده از یک هواکش با صدای زیاد ولی قابلیت های بیشتر توصیه میشود. برای مثال ما به یک هواکش نیاز داریم که قطعاتی مانند فولی و تسمه از آن حذف شده باشد ولی تولید باد آن بیشتر باشد. از طرفی وقتی این قطعات از آن حذف شود پس در نتیجه هزینه های آن کاهش پیدا میکند و نگهداری و رفع عیب از آن در صورت خرابی به راحتی امکان پذیر میباشد.

پس با شرایط گفته شده میتوان از یک فن با صدای بالا ولی کارایی بیشتر و امکان انتقال هوا با حجم بالاتر میتواند یک انتخاب مناسب باشد.

در نتیجه هواکش انتخابی و بهترین هواکش سالن مرغداری اگزاست فن ها میباشند. این فن ها بدون هیچگونه واسطی به کوپل متصل هستند و میتوانند بدون از بین بردن هیچگونه انرژی قدرت کامل را ارائه دهند.

 

معرفی کلی اگزاست فن ها

اگزاست فن ها قابلیت کافی را برای استفاده در مرغداری ها به همراه دارند به این صورت که با کوپل مستقیم هم از تمام انرژی استفاده میکنند و هم قادر به ایجاد هوا با فشار پایین ولی حجم بالا هستند که همین موضوع سبب میشود تا فضای یک مرغداری بزرگ توسط این اگزاست فن ها به خوبی تهویه شود و هوای مناسب جایگزین هوای نامطلوب شود. سرعت این جایگزینی بسیار خوب است به طوری که گردش هوای مرغداری به خوبی انجام میشود و هوای آن مطلوب باقی میماند.

از طرفی دیگر استفاده از این فن ها بسیار هزینه پایینی دارد و به دلیل نداشتن قطعات اضافی به راحتی میتوان تعداد زیادی از آن ها را در سالن های مختلف استفاده کرد. تعمیرات آن ها هم به آسانی قابل انجام خواهد بود. در مقایسه با هواکش های سانتریفیوژ این هواکش ها قیمت مناسب تری دارند و به دلیل نداشتن برخی قطعه های واسط از تمام انرژی بهره وری مناسب را انجام میدهند. تعمیرات و نگهداری آن ها بسیار آسان تر خواهد بود در عوض صدای تولیدی هواکش های سانتریفیوژ بسیار کمتر از هواکش های اگزاست است.

پس نتیجه انتخاب بهترین هواکش سالن های مرغداری اگزاست فن ها هستند چرا که استفاده از آن ها قیمت پایین تری دارد و به دلیل نداشتن پیچیدگی در ساخت آن ها نگهداری و تعمیرات آسان تر و سریع تری را به همراه دارد و از طرفی میتوانند با قدرت بالایی تهویه هوا را انجام دهند. به طوری که هوای مرغداری به خوبی در گردش باشد و هوای آن مطلوب و سالم باقی بماند.

اگزاست فن ها به خوبی در اکثر مرغداری ها انتخاب اول هستند و به راحتی میتوان آن ها را نصب و راه اندازی کرد و اقدام به تهویه هوای سالن مرغداری کرد.

معرفی کامل اگزاست فن

 

معرفی کامل اگزاست فن
معرفی کامل اگزاست فن

اگزاست فن ها همانند فن های دیگر که در مکان های مختلف نصب و راه اندازی میشوند عمل گردش یا تهویه هوا را انجام میدهند. ساختار اصلی آن ها همانند سایر فن ها است ولی در کارایی میتواند کمی متفاوت تر باشد. در این نوع فن هوا کشیده میشود تا هوای جدید جایگزین آن بشود. در اصل هوای باقی مانده و نامطلوب را خارج میکند و هوای سالم و مناسب را به سمت داخل میکشد. به طوری که هوای نامطلوب از روزنه ها خروج پیدا کند تا راهی برای هوای جدید باز شود به این ترتیب گردش هوا مرتب انجام خواهد شد.

در کل انواع فن که با مکش هوا در محیط های بسته اقدام به تهویه هوا و جایگزین کردن هوای مطلوب میکنند نوعی اگزاست فن محسوب میشوند.

در ساده ترین مثال برای اگزاست فن ها مدل هایی هستند که در آشپزخانه مورد استفاده قرار میگیرند. چرا که در آشپزخانه محیط بسته است و نمیتوان با ورود هوای جدید اقدام به گردش هوا و ایجاد هوای مناسب کرد پس باید هوای نامطلوب مکش پیدا کند و به بیرون از ساختمان راه پیدا کند تا هوای داخل آشپزخانه کاملا مطلوب باشد و بوی مانده غذا ها آزاردهنده نباشد. اگزاست فن هایی که به صورت صنعتی استفاده میشوند نیز دقیقا به همان شکل هستند و تغییراتی جزئی دارند ولی از نظر کارایی کلی همان کار را انجام میدهند با این تفاوت که آشپزخانه یک محیط محدود است ولی مکان های بزرگ تر مانند مرغداری که متراژ بیشتری دارند نیازمند استفاده از اگزاست فن هایی هستند که قدرت مکش بالایی داشته باشند.

قدرت مکش بالا هم که در اگزاست فن های صنعتی استفاده میشود استانداردی دارد و باید در حدود 1400CFM باشد تا عمل تهویه در مکان های بزرگتر را به خوبی انجام دهد و هوای مطلوب را جایگزین هوای نامناسب قبلی کند.

 

از ملزومات اگزاست فن ها داشتن موتور قدرتمند میباشد چرا که کار اصلی آن ها مکش هوا است و برای این کار باید از یک موتور پر قدرت استفاده شود. همچنین این موتور قدرتمند باید با قدرت مکش بالایی بر روی اگزاست فن ها نصب شود.

اگزاست فن ها به یک دسته محدود نخواهد شد و مانند فن های دیگر به چند دسته تقسیم خواهد شد. ولی کارایی همه آن یکی است و در کل همان گردش هوای مطلوب را ایجاد خواهند کرد. سه دسته اصلی تیپ اگزاست فن ها عبارتنداز: یوتیلیتی، سقفی و آکسیال.

از این سه دسته بسته به نیاز و کارکرد های مختلف استفاده خواهد شد ولی کاربرد اصلی آن ها یکی است و همان قدرت مکش آن ها مورد توجه قرار میگیرد.

باز هم پروانه فن های مورد استفاده در اگزاست فن ها به دو دسته اصلی تقسیم میشوند. این دو دسته عبارتنداز: فن سانتریفیوژ و آکسیال.

باز هم مدل و کارکرد این پروانه ها بسته به نیاز افراد و در مکان های مختلف متغیر میباشد ولی کارکرد اصلی آن ها یکی است.

اگزاست فن ها با توجه به اینکه انواع مختلفی دارند میتوانند به راحتی در تمام مکان ها نصب شود و از مدل های پایین تر و ساده تر آن ها استفاده شود در برخی موارد در فروشگاه و خانه ها از این نوع فن استفاده میشود. ولی در مکان هایی که ما نیاز به تهویه مناسب داریم و تهویه محیط از الزامات محیط کار است باید از اگزاست فنی استفاده شود که قدرتمند تر است و قدرت مکش بالایی دارد. شاید در این مکان ها هم بتوان از مدل های ساده تر اگزاست فن ها استفاده کرد ولی قطعا کارایی اصلی را به افراد ارائه نمیدهند و باعث تهویه نامناسب میشوند. هواکش سالن مرغداری ملزم به استفاده از اگزاست فنی است که بتواند هوا را به خوبی به چرخه درآورد تا هوا دائما جایگزین شود و از باقی ماندن هوای نامطلوب جلوگیری شود چرا که ماندن هوای نامطلوب میتواند موجب دردسر و مشکلاتی جبران ناپذیر با ضرر های زیادی همراه باشد. پس استفاده از اگزاست فن قدرتمند و با مکش قوی از الزامات استفاده در مرغداری ها میباشد و میتوان گفت بهترین هواکش سالن مرغداری محسوب میشود.

 

industrial ventilator